x
Dimnida Blog
Arama Motoru Optimizasyonu SEO

Herkesin duyduğu bu terim ile birlikte anılan "Google da üst sıralarda görünmek" için ciddi çalışmaların yapılması gerektiği doğru. Bu çalışmalar sitenizin kurulum aşamasından başlar, her içerik eklendiğinde veya çeşitli güncellemeler karşısında yeniden düzenlenir. 

Şüphesiz bu konu çok detaylı ancak dikkat çekmek istediğim bir konu daha var. "Google ilk sıra garanti" şeklinde söylemde bulunan kişiler de var. İyi de Google´ın sadece 1 tane ilk sırası var, "yok ben öyle demedim ilk sayfa garanti dedim" dediklerini varsayalım, Google´ın ilk sayfasında 10 tane site var. Bunu söyleyen kişiler o sektörden sadece 10 firma ile mi görüşüyorlar, diyelim ki böyle bir envanterleri var ve prensip olarak başka kişiyle görüşmüyorlar, peki bu alanda faaliyet gösteren tek firma kendileri mi, başka kimse bunun için uğraşmıyor mu?

Dolandırıcılktan başka bir anlamı olmayan bu tür yaklaşımlara lütfen itibar etmeyin. Kaldı ki bu konu tamamen Google kontrolünde, kendi kontrolünde olmayan bir sistem için nasıl bu kadar emin konuşulabilinir ki?